"Подаруй книгу шкільній бібліотеці"


Книжкова виставка подарованої літератури "Я - подарунок школі"
Книжкова виставка подарованої літератури "Я - подарунок школі"

 

 

Не викинь книгу на смітник –

Її віддай в бібліотеку,

Бо книга – скарб, у ній для тебе

Думок і висловів квітник!

У ній поета віршів море,

Кохання, радість, смуток, біль…

А ще – невидані простори

Письменник відкриває в ній.

Тож дурно книгу не змарнуй –

Бібліотеці подаруй!

 

 

 

Вже доброю традицією в нашій школі стало проведення благодійної акції "Подаруй книгу шкільній бібліотеці". В 2014/2015 навчальному році учнями та працівниками школи було подаровано в бібліотеку 111 книг. Дякуємо всім, хто вже підтримав шкільну бібліотеку! Запрошуємо всіх небайдужих долучитися до нашої благодійної акції, яка дозволяє і в наш непростий час збагачувати фонд бібліотеки!

Увага! Перш, ніж принести книгу, учням необхідно спитати дозволу у батьків!!!

Флешбук


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Флешбук - це книжковий флешмоб в інтернеті. Для цього необхідно оформити аккаунт (сторінку) у будь-якій соціальній мережі на ім'я будь-якої книги та запросити на неї якомога більше друзів. Протягом мінімум 1 місяця знайомити їх із книгою через фрагменти тексту, ілюстрації, біографію автора, особисті думки і ін. Всі книги, на які отримано посилання, об'єднано у Зведений каталог. На фото зліва зразок нашого флешбуку до книги "Щоденник Марії Башкірцевої" у соціальній мережі Фейсбук.

Буккроссинг - світ мандруючих книг


«Книга не тільки сама є другом, вона ще й знаходить для вас інших друзів. Коли ви прийняли книгу розумом і душею, ви збагатилися. Але коли ви передаєте її іншим, ви збагачуєтеся втричі» (Генрі Міллер)

«Зробимо світ великою бібліотекою» (Лозунг буккроссерів)

Сучасний стиль життя дедалі більше витісняє книгу на задній план, адже існує багато інших способів отримання інформації. Про­те, всі ми розуміємо — книгу нічим не замінити. Вона формує сві­домість, інтелект, моральні якості, збагачує словниковий запас. Будьмо відвертими: книги сьогодні — задоволення не з дешевих, тим більше для дітей. Тому потрібно з малечку обмінюва­тися книжками. З 2002 року у світі діє проект буккроссинг, у якому люди з усього світу обмінюються книжками. Головна ідея буккроссинґу — не позбутися книжки, а поділитися чимось дійсно цікавим. Що таке буккроссинг і звідки він пішов?

Буккроссинг (англ. bookcrossing):

  • громадський рух, що діє за принципом соціальних мереж;
  • процес «звільнення» книг. Людина, прочитавши книгу, залишає її в громадському місці (парк, кафе, поїзд, станція метро, але най­частіше — полиця у книгарні чи бібліотеці) для того, щоб інша лю­дина могла цю книгу знайти та прочитати. Спостереження за «по­дорожжю» книги відбувається через спеціальні сайти в Інтернеті;
  • квест, гра, захоплююча пригода, непередбачувана подія, можливість познайомитися з різними людьми, знайти цікаву книгу чи загубити її. У неї може грати кожен, хто любить читати й ділитись.

Головна ідея буккроссингу — не позбутися книжки, а поділити­ся чимось дійсно цікавим.

Ідею буккросингу запропонував американський спеціаліст з інтернeт-технологій Рон Хорнбекер у травні 2002 року, популярність якого швидко перемістилася за океан і охопила 130 країн, у тому числі й Україну. Сьогодні в цьому світовому потоці курсує близько мільйо­на книжок: Фактично цей проект — не що інше, як книжковий клуб, який стирає кордони простору й часу. Лозунг буккроссерів — «Зро­бімо світ великою бібліотекою».

Виділяють декілька видів букроссингу:

  • буккроссинг безпечних місць (полиця, шафа);
  • букрей (англ. bookray) — пересилання книги поштою, по ланцюж­ку, від одного учасника до наступного, часто перетинаючи кордони країн та континентів. Книга не повертається до буккроссера, що відпустив її;
  • букрінг (англ. bookring) — єдина відмінність від букрея — книгу висилають назад власникові, що відпустив її тобто утворюється коло (ring).

Найбільшу популярність буккроссинг завоював у Іта­лії. В італійському буккроссингу беруть участь навіть сер­йозні організації. Наприклад, влада Флоренції подарувала руху 4000 книг, які були поширені по ринках міста й у бу­динку мерії. Буккроссинг проник у Францію з Італії. Цей проект розпочався в березні 2003 року в Сало­ні книги в Парижі, де було відпущено 2000 книг. В основному вони з'явилися завдяки підтримці муніципалітету Флоренції. У липні 2007 року Сінгапур став першою офі­ційною буккроссинговою країною у світі. Ініціати­ва була запущена спільно з Національною бібліо­текою Сінгапуру.

Сьогодні рух буккроссингу у світі налічує понад 1 315 911 учасників, 10 529 812 книг перебувають у вільному обміні, а сайт буккроссингу в Інтернеті відвідує понад 25 мільйонів людей протягом місяця.

Міжнародний сайт буккроссингу показує, що перші книги українцями почали реєструватися десь із 2007 року.

Згідно з інформацією офіційного сайта «Бук­кроссингу в Україні» http://bookcrossing.net.ua, у нашій державі на кінець 2014 року на сайті укра­їнського буккроссингу було зареєстровано більше 3000 книг, а на міжнародному сайті є приблиз­но 400 зареєстрованих буккроссерів з України. З українським буккроссингом співпрацюють ба­гато магазинів, кафе, клубів, бібліотек. Вони від­кривають безпечні полиці, або зони буккроссин­гу, тобто місця, де книги залишаються в безпеці. Щорока кількість безпечних поличок буккрос­сингу в нашій країні збільшується. Зараз такі по­лички можна побачити в багатьох містах України: Києві, Харкові, Миколаєві, Луцьку, Львові, Хмель­ницькому, Дніпропетровську, Кривому Розі та ін. І хоча в ідеалі буккроссери повинні залишати кни­ги в парках, кафе, поїздах, станціях метро, у на­шій країні багато поличок буккроссингу організо­вують у бібліотеках.

Пропонуємо вам у рамках бібліотечного флешмобу відкрити свою поличку буккроссингу, де ко­жен може взяти книгу, яка сподобалася, та по­ділитися своїми виданнями з іншими читачами. На кожну книгу, яка потрапить на цю полич­ку, учні з бібліотечного активу приклеють спеці­альні наліпки, а також аркуш із поясненням умов буккроссингу. Головна мета цього проекту полягає в тому, аби відновити цікавість до книжок та чи­тання, відчуття причетності до благородної справи. Сподіваємося на вашу підтримку й активну участь!

(За матеріалами: Чорна І.В. Буккроссинг - світ мандруючих книг / І.В. Чорна // Шкільний бібліотекар. - 2015. - № 6. - С. 2 - 3)

Скачать
Нашлепки для буккроссинга.pdf
Adobe Acrobat документ 174.5 KB