Національно-патріотичне виховання


Без поваги до історії та звичаїв власного народу (або народу, серед якого ти живеш) неможливе прийняття та повага людей інших національностей. «Любов до Вітчизни і любов до людей – ось два стрімкі потоки, які, зливаючись, утворюють могутню річку патріотизму» (Василь Сухомлинський). Не випадково одним з пріоритетних завдань виховної моделі «Школа Толерантності», за якою працює наша школа (науковий керівник - професор А.В.Фурман), є формування позитивного ставлення й мотивації до застосування моделей поведінки і вчинення, зорієнтованих на моральні цінності українського народу, високі культурні ідеали та кращі шкільні, родинні та сімейні традиції.

Дмитро Багалій колись сказав: «Європейські педагоги завжди вимагають, щоб … починалася знайомість учнів перш усього з тим, що вони бачуть біля і навкруги себе, щоб вони це зрозуміли, бо коли зрозуміють, то й шануватимуть, й цінуватимуть, і любитимуть». Саме тому популяризація української літератури, історії українського народу, виховання поваги до рідної мови, національно-культурних і духовних надбань нашого народу та систематичне проведення роботи із збереження, зміцнення та розширення книжкового фонду бібліотеки за допомогою краєзнавчих матеріалів, літературних доробок місцевих авторів є провідними завданнями шкільної бібліотеки.

Формуванню національної свідомості та духовності, зміцненню гордості за свою Батьківщину, за свій рідний край, свою мову та культуру сприяє читання книг про національні звичаї. Бібліотека всіма формами бібліотечної роботи сприяє популяризації книг у процесі виховання почуття патріотизму підростаючого покоління.

Майже всі бібліотечні заходи присвячені минулому та майбутньому України, традиціям народу, своєму роду, звичаям, національній літературі та культурі.

Керівні документи

Скачать
Концепція національно-патріотичного виховання МОН
Концепція.pdf
Adobe Acrobat документ 314.5 KB
Скачать
Методичні_рекомендації_по_предметах.pdf
Adobe Acrobat документ 623.8 KB
Скачать
План заходів МОН
Заходи.pdf
Adobe Acrobat документ 521.7 KB

Радимо прочитати


 

 

 

 

 

Збірник методичних матеріалів підготовлено бібліотекою та методистами КВНЗ "Харківська академія неперервної освіти", тимчасовим творчим колективом шкільних бібліотекарів Харківщини, який опрацював тему патріотичного виховання дітей і молоді. У збірнику зібрано розробки бібліотечних заходів для використання у виховній діяльності бібліотеки з читачами різних вікових груп. Призначено для слухачів курсів підвищення кваліфікації бібліотечних працівників навчальних закладів, методистів із бібліотечних фондів районних (міських) інформаційно-методичних центрів (кабінетів).